„Nuo manęs atsiskyrę, jūs negalite nieko nuveikti“. Jn 15, 5b
« 2037 » | « Rugpjūtis »
Pr A T K P Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Knygos

ŠIUOS LEIDINIUS GALIMA ĮSIGYTI ŠV. JURGIO KNYGYNE. https://www.facebook.com/SvJurgioknygynas

        METODINĖ MEDŽIAGA
         
 

     

   Hernan J. Pereda CPCR

    2000 KRIKŠČIONYBĖS ISTORIJOS METŲ. BAŽNYČIOS ISTORIJOS PANORAMA

Kad Dievo Tautos keliai ir netgi paklydimai būtų akivaizdesni, bažnytinės istorijos žinovai ne tik rašo vadovėlius ar didesnės apimties veikalus, bet ir skelbia tam tikrus sąrašus, lenteles ar įvykių sekos išklotines. Tokie pagalbiniai veikalai padeda labiau suprasti ir įsisąmoninti Bažnyčios praeitį. Šis kun. H. J. Peredos Bulricho veikalas – 2000 krikščionybės istorijos metų. Bažnyčios istorijos panorama – vienas iš geriausių. un. H. J. Peredos Bulricho panorama teikia tokią perspektyvą: šalia Bažnyčios vystymosi driekiasi ir politinės raidos gija, o taip pat yra pateikti kitų religijų, civilizacijos ir kultūros, net ūkinio gyvenimo pasiekimų duomenys. Visi jie plečia istorinio pažinimo akiratį, o jų kūrybingo palyginimo galimybė kviečia praturtinti turimas žinias bei supratimą. Šis veikalas gali talkinti ne tik krikščionybės istorijos ar kurio nors praeities laiko tarpo pažinimui, bet ir, teologiškai mąstant, Išganymo istorijos gilesniam suvokimui.

     

   Hernan J. Pereda CPCR

   BIBLIJOS PANORAMA. DIEVO TAUTOS IŠGANYMO ISTORIJOJE

   Šv. Rašto knygos byloja, kad Dievas kalbėjo žmonijai ne tik pasinaudodamas žmogumi, per kurį Jo žodis įgijo mums suprantamą prasmę, bet ir per įvairius istorinius įvykius, kurie išrinktajai tautai buvo nemažiau iškalbingas Dievo ženklas. Šis Biblijos panoramos vertimas į lietuvių kalbą prisideda prie gilesnio mūsų tautos Dievo žodžio suvokimo istoriniame ir kultūriniame kontekste, kurio negalima ignoruoti. Tai puikiai apibendrinantis, moksliškai pagrįstas ir gerai subalansuotas leidinys, galintis būti parankine darbo priemone Lietuvos religijos-teologijos dėstytojams, studentams, tikybos mokytojams, katechetams ir visiems besidomintiems Šv. Raštu.


       
        LEIDYKLA "AIDAI"
         

     

   Šv. Kryžiaus Jonas

   Kopimas į Karmelio kalną. Smulkieji raštai.

   Brolis Jonas rašo žmonėms, kurie turi laiko skaityti ir mąstyti. Šios knygos neįmanoma perbėgti praverčiant lapus. Ji priešinasi bet kokiam skubotumui ir paviršutiniškumui – ar mąstymo, ar tikėjimo, ar pokalbio. Juk kalbama apie svarbiausią ir slėpiningiausią dalyką: kas būna, kai siela, viską palikusi, pasuka Dievo link?
   Dvasinės tikrovės gelmė galbūt pirmą kartą mistikos istorijoje čia išsakyta su tokia poetine jėga ir tokiu filosofiniu tikslumu. Brolis Jonas pats išgyveno visa tai, ką aprašė – tai gąsdinantis ir trikdantis patyrimas. Jis nepalieka vietos niekam, kas netikra. Bet šie tekstai skirti ne atbaidyti, o sustiprinti. Tai vedlio užrašai. Jis rašo ne tik apie Dievo artumą, bet ir apie jo nutolimą, vienatvę, gyvenimą ne tik be Dievo, bet ir be jokios žemiškos paguodos. Šioje sukrečiančioje patirtyje belieka viena atrama – meilė, kuri ieškantįjį galiausiai atveda į jo Tikslą.


     

   Aurelijus Augustinas

   Apie krikščioniškąjį moklą

   Tai daugialypė knyga, kaip ir daugelis Augustino knygų sunkiai įspraudžiama į žanro ar temos rėmus. Galima ją skaityti kaip teorinį veikalą: vertimo principai, ženklų teorija, teksto hermeneutika, tekstologija – visose šiose srityse Augustino tartas žodis reikšmingas ir šiandien.Antra vertus, tai knyga, maitinanti skaitytojo sielą – perpinta teologinių įžvalgų, dvasinių nuorodų, jautraus įsiklausymo į Dievo žodį.Apie krikščionių mokslą – epochinis veikalas, jo autorius aprėpia Antikos ir krikščioniškąją mintį, šią jungtį praturtina asmeniniu mąstymu ir visa pateikia nepakartojamai išraiškingai.

     

   Dieviškasis žaidimas: liturginio mąstymo apmatai

   Benas Ulevičius

   Jei trumpai apibrėžtume, liturgija - tai vaizdingas krikščioniškos tiesos atvėrimas per simbolius. O jei trumpai apibūdintume, apie ką ši knyga, sakytume, jog apie ypatingą „vaikiškąją“ pasaulėjautą, tampančią taip pat universaliu, kaip ir būtinu atspirties tašku bažnytinės liturgijos prigimčiai bei visaverčiam dalyvavimui joje patirti. Žymaus šveicarų vaikų psichologo Jeano Piaget aprašyta specifinė vaikų pasaulio pajauta ir ypatingas realybės vertinimas sudaro pagrindą vaikiškumui ir žaidybiškumui tapti esmingais liturginio mąstymo elementais.

     


   Kodėl šiandien dar esu krikščionis?

   Hans Urs von Balthasar, Karl Rahner, Joseph Ratzinger

   Ši knyga sudaryta iš trijų autorių tekstų. Formaliai juos vienija paskelbimo aplinkybės ir laikas. Tekstai atsirado Bavarijos katalikų akademijos iniciatyva. Visi jie išleisti praėjusio amžiaus aštunto dešimtmečio pradžioje. Dar viena bendrybė – jie visi parašyti ta pačia kalba: vokiškai. Neapsiriksime ir pasakę, kad šių paskaitų (toks pradinis tekstų žanras) autoriai – turbūt žymiausi XX a. katalikų teologai. Kodėl esu Bažnyčioje, toje nuo antikos laikų peikiamoje ir pajuokiamoje bendrijoje? Kodėl lieku, nors žinau, kad ji netobula, o drauge - kelianti šiandieniam žmogui sunkius reikalavimus?
   Klausimas, keltas XX a., pasirodo dar labiau esminis mūsų laikais. Atsakymais bando pasidalyti trys didžiausi vokiečių teologijos protai. Vienas jų šiandien yra popiežius...

     

   Duona ir vynas

   Algirdas Jurevičius

   Duoną ir vyną Jėzus pasirinko savo aukos atminimui įamžinti. Ką reiškia šis pasirinkimas? Kaip praturtina eucharistinės simbolikos pažinimas? Šioje knygoje atskleidžiama Eucharistijos pavidalų prasmė, jos biblinė ir istorinė sklaida.

     

   Šventųjų kultas

   Peter Brown

   Šventųjų kulto atsiradimas tampa proga peržvelgti visą Vėlyvosios Antikos gyvenseną ir mąstymą. Meistriška analizė šią knygą daro istorinio tyrimo pavyzdžiu.


         Ortodoksija

   Gilbert K. Chesterton


   Esė rinkinys skirtas apmąstyti realiam faktui, kad pagrindinė krikščioniškoji teologija yra geriausias energijos ir protingos etikos šaltinis.

         Religijos filosofija

   Alfredo Jacopozzi


   „Postmetafiziniam mąstymui prasmė atsiveria kaip hermeneutinį pavidalą turintis judėjimas, kuriame mąstytojas „dalyvauja", o ne iš šalies jį stebi. Kaip tik tokį postmetafizinį mąstymo stilių randame šioje knygoje. Pačią religijos filosofijos galimybę autorius grindžia „postmetafiziškai" — filosofiją jis suvokia kaip žmogaus esminį atvirumą, išreiškiamą radikalaus klausimo forma. Ši knyga- trumpas ir populiarus įvadas į šiuolaikinę religijos filosofiją." Tomos Sodeika
         
        LEIDYKLA "ARTUMA"
         

     

   Gabriele KUBY

   Gender revoliucija. Buldozerinis reliatyvizmas

   Gabriele Kuby (1944 m.) – vokiečių publicistė, vertėja, knygų autorė, konferencijų pranešėja, viešųjų debatų dalyvė. Ji viena pirmųjų įžvelgė ir ėmė skleisti žinią apie tikruosius tikslus ideologijos, ne tik propaguojančios savivalę renkantis lytį, bet ir sistemingai genančios mūsų vaikus į ankstyvus lytinius santykius.
   Šioje knygoje autorė apibendrina grėsmingus gender ideologijos skleidimo padarinius, atskleidžia, kad už šios ideologijos deklaruojamų, visuotinai priimtinų „nediskriminavimo“ ar lyčių lygybės siekių iš tikrųjų slypi grėsmingi tikslai: naikinti žmogaus lytiškumo tapatybę, sykiu paveikiant giliausią visuomenės sanklodą, ypač šeimos instituciją.

         
        KNYGŲ SERIJA "SIEKIANTIEMS BEGALYBĖS"

     




   Kodėl mes?

   James Le Fanu

   Patraukliai apžvelgdamas dabartinę mokslinių tyrimų padėtį autorius verčia abejoti vyraujančia prielaida, kad tolesnė genetinių tyrimų ir neurologijos mokslo pažanga galiausiai įmins gyvybės ir žmogaus vietos pasaulyje paslaptį. Naujausi moksliniai tyrimai, jo akimis, atskleidžia visišką mūsų negebėjimą paaiškinti, kaip genai lemia gyvojo pasaulio grožį bei įvarovę, o smegenų elektrinis aktyvumas – žmogaus proto kūrybinę veiklą.
   „Per pastaruosius 150 metų pasaulį jie [mokslininkai] aiškino remdamiesi nuomone, jog nėra nieko, ko nebūtų įmanoma paaiškinti, jog visa, kas nežinoma, tėra tai, kas dar laukia būti pažinta. Ir taip buvo iki pat nesenos akimirkos, kai du ambicingiausi iš visų moksliniai projektai visiškai netikėtai – ir niekam to nepastebint – atskleidė, kad mes vis dėlto esame sau paslaptis. Šis pasakojimas yra apie tai, kaip tai įvyko, ir apie to (gausius) padarinius.“

     

   Jėzus. Istorinis portretas

   Daniel J. Harrington SJ

   "Jėzaus tapatybės klausimas mums, krikščionims, yra vienas svarbiausių. Kadangi krikščionybė yra įsikūnijimo tikėjimas, besigilinantis į Jėzaus, Dievo Žodžio, tapusios kūnu ir gyvenusio tarp mūsų, asmenį, yra labai svarbu kiek įmanoma daugiau sužinoti apie istorinį Jėzų. Jis gyveno Izraelio žemėje tame amžiuje, kurį dabar vadiname pirmuoju, o jo tapatybės klausimas ir XXI a. pr. išlieka labai aktualus. Tik prisiminkime, kokio žiniasklaidos dėmesio sulaukė Melo Gibsono filmas "Kristaus kančia" ir Dano Browno romanas "Da Vinčio kodas"!
[...] Tikintiems žmonėms evangelijų liudijimas yra svarbesnis už istorikų apibūdinamą Jėzų. Vis dėlto istoriniai metodai gali padėti sužinoti, kiek yra patikimos ankstyvosios su Jėzumi susijusios tradicijos ir kaip galima šią stiprią asmenybę sutikti ne evengelijų ar jose aprašomų tradicijų bei tiesų kontekste."

         Tikėjimo slėpinys. Įvadas į katalikybę

   Michael Himes SJ

   “Šioje knygoje kunigas, teologas Himesas nuoširdžiai šnekamuoju stiliumi perteikia savo įžvalgas ir kviečia skaitytoją permąstyti dešimt pagrindinių katalikybės slėpinių. Teneklaidina skaitytojo žodžiai knygos pavadinime „Įvadas į katalikybę“. Nors knygoje randame esmines krikščionybės tiesas, jos atskleidžiamos naujoje šviesoje, todėl skatina toliau gilintis į tikėjimą, provokuoja diskusiją. Kiekviena tema – tarsi mažas pasakojimas su užuomazga, kulminacija, išvadomis, paremtas nuoširdžiais asmeniniais išgyvenimas, Švento Rašto žodžiais ir žymių teologų mintimis. Kiekvienas skyrelis užbaigiamas klausimais apmąstymui, todėl puikiai tinka tiek individualiam skaitymui ir meditacijai, tiek diskusijoms grupėse. Tai prasminga dovana Šv. Kalėdų ar Velykų proga, nes nuostabiai atskleidžia Įsikūnijimo slėpinį; taip pat Krikšto, Pirmosios Komunijos, Sutvirtinimo ar Santuokos sakramentų teikimo proga, nes formuoja naują požiūrį į sakramentų svarbą ir reikšmę mūsų gyvenime.” Rita Kaziukonienė, knygos vertėja

         
        LEIDYKLA KATALIKŲ PASAULIO LEIDINIAI

     

   Pirmieji žingsniai į maldą

   Jean-Marie Lustiger

   Garsus teologas, Paryžiaus arkivyskupas, kardinolas Jeanas Marie Lustiger kalbėdamas apie maldą kreipia žmogų link dvasinio augimo, skatina pradėti ar tęsti kelionę su Kristumi. Autorius paaiškina, kas yra malda, kaip reikia melstis, kokius svarbesnius dienos ir savaitės įvykius būtina palydėti malda. Aptardamas maldą, skiria dėmesio ir gyvenimo apmąstymams, nes „meldžiamės taip, kaip tikime, o gyvename taip, kaip meldžiamės“.

     

   Radau perlą

   Zdzisław Józef Kijas OFM Conv.

   Nusižeminęs nulenk galvą prieš Tą, kuris kalba,nutilk, kad išgirstum kalbančiojo balsą,nes tikėjimas gimsta iš klausymo.
   Tikėjimas yra krikščionio gyvenimo ašis, jis atveda prie Dievo, duoda pradžią naujam mąstymui. Tik tas, kuris gyvena tikėjimu ir iš jo semiasi stiprybės, net ir sunkią valandą, kančios ir nesėkmės metu, dvasiškai palūžęs ar užkluptas ligos, sugeba atrasti gyvenimo prasmę ir žvelgti į ateitį. Kelias į tikėjimą kupinas kliūčių. Norint neišklysti iš tikrojo kelio, verta susipažinti su šioje knygoje pateiktais patarimais. Krikščioniškojo tikėjimo įžvalgos parodo tikėjimo grožį, lyginamą su brangaus perlo grožiu.
   Prof. Zdzisław Józef Kijas OFM Conv. (gim. 1960 m.), filosofas ir teologas, Lenkijos ir užsienio šalių aukštųjų mokyklų dėstytojas, knygų, kelių šimtų mokslinių ir mokslo
populiarinimo straipsnių, recenzijų ir vertimų autorius.

     

   Hesichastinis žmogaus gydymo metodas: „Ne sveikiesiems reikia gydytojo…“  

   Krzysztof Leśniewski

   Šioje monografijoje išsamiai aptariamas hesichastinis (gr. hesychia – tyla, ramybė) žmogaus gydymo metodas, kuris jau daugelį amžių sėk­mingai taikomas Rytų krikščionybėje. Metodas tapatinamas su Filokalijos (gr. Philokalia, liet. „Gėrio meilė“) veikalų tradicija ir gydymu Jėzaus malda. Jo išeities taškas yra gilus žmogaus pažinimas, kuris padeda tinkamu būdu vesti žmogų į išsipildymą. Per išmintingą bendradarbiavimą su Išganytoju krikščionis gali ne tik nuosekliai siekti išganymo, bet kartu vis labiau džiaugtis pastovia kūno, sielos ir dvasios sveikata.
   Nors hesichastinio žmogaus gydymo metodo ištakos siekia IV amžių, jis nė kiek neprarado savo aktualumo ir šiandien. Šis metodas – tai veiksmingas įrankis, galintis padėti šiuolaikiniams krikščionims siekti psichinės, fizinės ir dvasinės sveikatos, kaip ir vienybės su Dievu. Knygoje pateikti esminiai hesichastinės terapijos elementai pravers visiems, kurie ieško sveikatos pilnatvės ir trokšta pagilinti savo santykį su Dievu.
   Ši knyga sudomins ne tik Rytų krikščionybe besidominčius teologus, bet ir tuos, kurie užsiima pastoracija ir ieško amžių patikrinto metodo, galinčio suteikti dvasinę pagalbą tikintiesiems. Be to, ji bus naudinga krikščionims gydytojams psichiatrams, psichologams ir psichoterapeutams, siekiantiems plačiau ir integraliau pažvelgti į žmogaus ligų tikrovę ir ją tiesiogiai susieti su dvasine žmogaus sfera. Tačiau pirmiausia ši knyga skiriama visiems tiems, kurie norėtų susipažinti su pagrindinėmis hesichastinio dvasingumo idėjomis ir geriau suprasti Dykumos tėvų tradiciją apimančių Filokalijos veikalų žinią

         VALANDŲ LITURGIJA – sutrumpintas leidimas
   Valandų liturgija yra Bažnyčios malda, per kurią šlovinimu, dėkojimu bei prašymu pašvenčiamas visas dienos valandų ciklas ir visa žmogaus veikla.
   Jau senovėje krikščionys tam tikromis valandomis pasišvęsdavo maldai. Tokio pobūdžio bendra malda ilgainiui įgavo nustatytų Valandų formą. Šios Liturginės valandos, arba Dievo tarnyba, praturtinta skaitiniais, pirmiausia yra šlovinimo ir prašymo malda, taip pat Bažnyčios malda su Kristumi ir Kristui. Po Vatikano II Susirinkimo atnaujinta Valandų liturgija buvo išdėstyta ir sutvarkyta taip, kad ją galėtų atlikti ne vien dvasininkai, bet ir vienuoliai bei pasauliečiai.

     

   Verta išsaugoti santuoką
    
   Jacek Pulikowski

   Kiekvienoje šeimoje būna geresnių ir blogesnių dienų. Bet ką daryti, kai santykiai pašlyja tiek, kad skyrybos atrodo vienintelė teisinga išeitis? Skirtis? O gal visgi taip lengvai nepasiduoti ir pabandyti išsaugoti šeimą? Knygoje autorius įvardija santuokos krizės priežastis, pataria, kaip bendrauti šeimoje ir išmokti vertinti savo antrąją pusę, paaiškina, kodėl kyla konfliktų su uošviais, ką daryti ir ko nedaryti, kad santuoka būtų laiminga.

         

     

   Kaip sutarti su paaugliu?: Vadovas nusivylusiems tėvams
    
   Diego Goso

   Ši knyga – jums, tėvai. Labai norėčiau, kad ugdydami Dievo jums dovanotus vaikus nepristigtumėte tikėjimo, vilties ir meilės. Tikėjimo – atsilaikyti sunkią valandą, vilties – padėti vaikui tapti žmogumi, meilės – rodyti kelią į gėrį visada remiantis tiek širdimi, tiek protu. Niekada nepasiduokite.
Diego Goso

     

    Anų laikų jaunuolis

    François Mauriac

   François Mauriacas (1885–1970) – XX a. prancūzų klasikas, 1952 m. apdovanotas Nobelio premija. Jo gyvenimo ir kūrybos pagrindas – katalikų tikėjimas. Savo knygose rašytojas vaizduoja aistrų ir nuodėmių slegiamus žmones, kovą tarp blogio ir gėrio, tarp meilės pasauliui ir meilės Dievui. F. Mauriaco kūryba, pasižyminti psichologiniu įžvalgumu ir metafiziniu gilumu, nutiesė kelią tokiems rašytojams katalikams kaip anglas Grahamas Greene’as ir vokietis Heinrichas Böllis.
   Tai paskutinis autoriaus kūrinys, parašytas išpažinties forma ir turintis autobiografinių motyvų. Perkeldamas į romaną išsaugotus širdyje vaikystės pasaulio vaizdus, garsus, kvapus, F. Mauriacas pasakoja apie Aleno Gažako maištą prieš dogmatišką religingumą, iniciaciją į kūnišką meilę, savojo kelio paieškas. Gležnas, jautrus berniukas, augantis turtingoje aplinkoje, mėgina nutraukti ryšius su jam primestu likimu ir ištrūkti iš motinos globos. Po skausmingų išmėginimų keičiasi Aleno požiūris į pasaulį ir jį supančius žmones, jis ryžtasi išvažiuoti į Paryžių ir užkariauti jį tapdamas rašytoju. Tai išskirtinis romanas, sukurtas literatūros meistro, kuris jį rašydamas tebebuvo toks pat jaunas kaip anų laikų jaunuolis.

     

   Jėzus Jaunikis: Nuostabiausia meilės istorija

   Brant Pitre

   Lietuvių skaitytojams jau pažįstamas autorius Brantas Pitre (Jėzus ir žydiškos Eucharistijos šaknys) naujoje knygoje plėtoja Jėzaus Jaunikio temą. Esame kviečiami į atradimų kupiną kelionę, kuri galbūt ne tik pakeis mūsų supratimą apie Jėzų ir Jo mirtį, bet ir padės naujai apmąstyti Krikštą, Paskutinę vakarienę, santuoką ir net pasaulio pabaigą. Remdamasis žydų Raštais ir tūkstantmetėmis tradicijomis, autorius Kristaus kančią ir mirtį mato ne vien kaip žiaurią egzekuciją ar išganančią šventą auką, bet interpretuoja tuos įvykius stulbinamai netikėtai − kaip amžiną jungtuvinę Dievo sutartį su žmonija, amžių pradžioje visos Dievo tautos atžvilgiu numatyto plano išpildymą. Jaunikio Mesijo aspektu žvelgiant į Dievo meilę ir Kristaus kančią, veriasi gilesnė Jėzaus Jaunikio ir Jo nuotakos Bažnyčios sąvokų prasmė, o žmonijos nueitas kelias regimas kaip nuostabi dieviškosios meilės istorija.

     

     Eik šalin, šėtone

     Paolo Carli

   Tėvas Paolo Carlinas, − italų kunigas kapucinas, moralės teologijos daktaras, Tarptautinės egzorcistų asociacijos narys, remdamasis savo patirtimi ir Bažnyčios mokymu, parašė knygą apie tai, kuo visi domisi, bet mažai kas išmano. Kaip atpažinti velnio apsėdimą? Koks artimo žmogaus ar draugo elgesys kelia įtarimų? Kada reikia psichologo ar psichiatro pagalbos, o kada jų patarimų bus per mažai? Kaip saugotis patiems ir apsaugoti mums brangius žmones? Ką apie velnią sako Biblija ir Bažnyčios tėvai? Ar galima egzorcizmą atlikti patiems? Kas gali jį atlikti? Ko jokiu būdu nevalia daryti? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsako t. Paolo Carlinas.

     

     Jėzus ir sekuliarusis pasaulis: Antikultūrinės Kristaus nuostatos

     Ravi Zacharias, Vince Vitale

   Šiandien sekuliarusis pasaulis turi savų dievų, kuriais žavisi, garbina ir tiki. Tai ateizmas, scientizmas, reliatyvizmas, hedonizmas ir daugybė kitų. Pernelyg didelis susižavėjimas jais – didžiausias iššūkis Kristaus mokymui ir krikščionybei per visą jos istoriją. Šiuolaikinė kultūra nuvertina krikščioniškąją pasaulėžiūrą, ją atstumia, iš jos šaiposi, laiko nebeaktualia. Tapo madinga tikėjimą, tikinčiuosius ir viską, kas susiję su krikščionybe, viešai išjuokti ir sumenkinti. Ravi Zacharias ir Vince’as Vitale’is savo knygoje Jėzus ir sekuliarusis pasaulis priima mūsų laikų „-izmų“ iššūkį ir pateikdami daugybę įrodymų sumaniai gina Kristaus mokymą, kuris jau atlaikė tiesos, nuoseklumo ir laiko išmėginimus.

     

   Šventasis Raštas

   Lietuvos Vyskupų Konferencijos leidinys. Senąjį Testamentą iš hebrajų, aramėjų ir graikų kalbų vertė, pratarmę, įvadus ir ST sąvokų žodyną bei paaiškinimus parašė prel. prof. Antanas Rubšys;
   Senojo Testamento vertimo kalbą tikslino: Jurgis Jankus, Salomėja Narkeliūnaitė, Albina Pribušauskaitė, Sigita Papečkienė;
    Naująjį Testamentą iš graikų kalbos vertė ir NT sąvokų žodyną bei paaiškinimus parašė kun. Česlovas Kavaliauskas;

     

   Pasaulio širdis

   Hans Urs von Balthasar

   Tai XX a. teologijos klasika, krikščioniškosios literatūros deimantas. Pasaulio širdį turėtume vertinti kaip katalikiškosios teologinės ir dvasingumo tradicijos esmės, suspindėjusios su nauja jėga, atskleidimą.
   Knyga tikrąja žodžio prasme kviečia į dinamišką viziją, vaizdingą kelionę. Skaitytojas panardinamas ne į teologinių koncepcijų pasaulį, bet į vaizdingai ir intuityviai suvokiamą tikrovės dramą. Joje nuopuolis ir išgelbėjimas, pasaulis ir Dievo gyvastis, Kristaus žygdarbis ir Bažnyčia piešiami lyg dinamiška ikona, prasidedanti stambiais potėpiais ir bręstanti į visuminę spalvingą viziją, kurioje niekas nepraleista ir nelieka nepasakyta, tačiau viskas atskleista vaizdais ir vaizdingais įspūdžiais.
   Dr. Benas Ulevičius

     

   Dievo patirtis gyvenimo viduryje

   Salvador Ros García

   Vadinamoji vidurio amžiaus krizė geriausiai atspindi savotišką kryžkelę, kurią priėjęs žmogus permąsto iki tol nueitą kelią. Daugelis šiame taške sustoja ilgam, nes nepajėgia surasti atsakymo, kaip įprasminti jų dar laukiančią gyvenimo atkarpą. Rimtesnių studijų šia tema rasti, deja, nelengva, nes tai – pirmiausia dvasinė problema. Kaip teigia Carlas Jungas, tarp šimtų jo gydytų pacientų, perkopusių per trisdešimt metų, jis nesutikęs nė vieno, „kurio problema galiausiai nebūtų slypėjusi klausime, kaip rasti dvasinę gyvenimo perspektyvą“. Šią frazę vienu iš savo knygos epigrafų ir pasirinko Salvadoras Rosas García, basasis karmelitas, turintis ilgą dvasinio vadovavimo patirtį. Remdamasis Vakarų kultūros sukaupta išmintimi ir savo kaip dvasios tėvo patirtimi autorius skatina užčiuopti gilų kiekvieno žmogaus kasdienės patirties dvasingumą, paprastame ir niekuo neišsiskiriančiame gyvenime rasti prasmę ir pasitenkinimą, džiaugsmo ir vilties šaltinį.

     

   Brolio Jordano kronika

   Brolis Jordanas yra šv. Pranciškaus amžininkas. Jis nebepriklauso pirmųjų brolių grupei – tiems, kurie apie save sakydavo: „mes, kurie buvome su juo – nos, qui cum eo fuimus“, bet yra pirmos brolių pranciškonų kartos narys. Pasakodamas apie Mažesniųjų brolių ordino misijas Vokietijoje – apie tai, „kada ir kaip, ir per kokius žmones“ ordinas plėtėsi, brolis Jordanas visuose įvykiuose įžvelgia Dievo valią ir vedimą, pabrėžia, kad ne jų žygiais reikia girtis, o „Dievu, kuris šį ordiną savo išmintimi sumanė ir pasauliui kaip pavyzdį per savo tarną Pranciškų paskyrė“. LEOPOLD SCHEIFELE OFM

     

   Ave Marija: Marijos slėpinys Šventojo Tėvo akimis

   POPIEŽIUS PRANCIŠKUS

   „Sveika, Marija, malonės pilnoji“ – taip prasideda malda, kurios išmokstame vaikystėje, kurią pirmiausia prisimename užklupus sunkumams, kalbame lūpomis ir širdimi. Pranciškus apmąsto Marijos slėpinį, žodis po žodžio nagrinėdamas maldos „Sveika, Marija“ tekstą. Marija – „tai normalumas, su kuriuo tapatintis galėtų bet kuri pasaulio moteris: ji dirbo, eidavo apsipirkti, padėjo Sūnui, padėjo vyrui“. Vis dėlto ši „normali“ moteris – naujos kūrinijos, naujos Dievo ir žmogaus sandoros pradžia. „Dievas pasveikina moterį, pasveikina ją didžia tiesa: „Pripildžiau tave savo meilės, pripildžiau savęs, ir kaip esi pilna manęs, taip būsi pilna mano Sūnaus, sykiu visų Bažnyčios vaikų.“

         Nežinojimo debesis

   Nežinojimo debesį XIV a. parašė nežinomas autorius, spėjama, kontempliatyvus vienuolis. Šis trumpas, lakoniškas kūrinys parašytas mokytojo laiškų mokiniui forma. Čia kruopščiai aptariamas visas kontempliacijos procesas. Pasak Debesies autoriaus, kontempliacija, kuri prasideda šiame gyvenime ir tęsiasi amžinybėje, yra būdas pažinti Dievą per meilę atsisakius racionalių svarstymų. Autorius tvirtina, kad puiku yra apmąstyti Dievo gerumą, visagalybę ir kitas savybes, bet dar geriau visa tai palikus gėrėtis pačia Dievo būtimi ir šlovinti Jį už tai, kas Jis yra. Dievas švelniai kviečia mus mylėti Jį, ir atsiliepdami į šį kvietimą turime tiesiog nurimti Jo akivaizdoje. Protas atsiremia į „nežinią“, tačiau širdis veržiasi pro šį „nežinojimo debesį“ ugningos meilės strėlėmis. Autorius aptaria daugybę realijų, su kuriomis susiduria kontempliuojantysis: nuodėmę, nuolankumą, tobulumą, perspėja apie kelyje tykančius pavojus, taikliai pašiepia įvairias klaidas.
   Manoma, kad tai pats naudingiausias ir praktiškiausias kada nors parašytas vadovas ieškantiems dvasinės vienybės su Dievu, stebėtinai aktualus dar ir šiandien.

     

   Kaip surasti tą vienintelį?

   Jason Evert,Crystalina Evert

   Kiekvienas žmogus ilgisi meilės, ir beveik kiekviena mergaitė užauga įsivaizduodama idealų vyrą − tikrą pasakų princą. Jam vis nepasirodant, svajonė ima blankti. Nors tikros meilės troškulys širdyje glūdi visuomet, ilgainiui kyla pagunda ją pakeisti surogatu ir užmegzti santykius su vyrais, kuriems iki svajonių riterių labai toli. Todėl ateina laikas paklausti savęs, ko iš tikrųjų noriu? Būti viena iš daugelio… ar vienintelė? Būti vienai dienai… ar „kol mirtis mus išskirs“? Kaip surasti tikrąją meilę pasaulyje, kuris siūlo, regis, tik jos priešingybę? Ar ji egzistuoja? „Tikrai taip, – sako knygos autoriai, – ir tu esi jos verta.“ Taigi, pasiruošk, kilstelk savo reikalavimų kartelę, užuot ant jos sėdėjusi, ir – pirmyn. Tik ieškodama to vienintelio, neprarask savęs!

 

     

   YOUCAT vaikams

   Skaitydami YOUCAT vaikams rasite klausimų, kuriuos vaikai nuolat užduoda savo tėvams ir katechetams, todėl jis lygiai naudingas, kaip ir didysis Katekizmas, kuriame randame atsakymus į svarbiausius gyvenimo klausimus. Jis skirtas vaikams ir tėvams, kad kartu skaitydami ir į jį gilindamiesi jie vis labiau įžvelgtų Dievo meilę.

   Mieli tėveliai,
   atiduodu į Jūsų rankas YOUCAT vaikams. Be paliovos klauskite ir pasakokite apie savo tikėjimą. Pavargę nuo vaikų klausimų neatsitverkite tyla ir niekada nepristikite jėgų perduoti tikėjimą, kurį ir Jums perdavė Jūsų tėvai. Būkite gyva grandinė, įgalinanti kartą po kartos įtvirtinti Evangeliją šeimose, bendruomenėse ir Bažnyčioje.
   Iš visos širdies laiminu Jus ir prašau už mane melstis.                                         Popiežius Pranciškus

     

   Nuostabusis angelas

   Edmond Prochain, Vincent Lefebvre

   Smagūs mažojo Albino ir jo angeliuko sargo Tirdelio nuotykiai bei išdaigos! Albinas persigąsta. Tuoj reikės rašyti matematikos kontrolinį darbą, o jis nieko nepasikartojo. Padėti atskuba paslaptingas, gražus angelas, tačiau ta jo pagalba labai savotiška… Nenuspėjama ir švelnumo kupina pasakėlė.

     

   Pavojingos aistros, mirtinos nuodėmės

   Dennis Okholm

   Nuolatinės pastangos įveikti nuodėmes – mūsų gyvenimo kasdienybė. Kai gerai žinome, kas jos yra, kova tampa daug lengvesnė. Kur kas sunkiau, kai nuodėmės taip paplinta, kad ne tik nesugebame jų atpažinti, bet dažnai netgi prilyginame dorybėms.
   Ovacijomis sveikiname tą, kuris suvalgė daugiausia maisto didžkukulių, picos ar makaronų valgymo varžybose. Peršame maisto produktus reklamomis, kuriose erotiškos moterys siūlo dar daugiau sumuštinių. Prikaupiame tiek „turto“, kad neturime jo kur dėti. O kur dar puikybė, dangstoma pasitikėjimu savimi… Tad ar šie mums įprasti dalykai yra nuodėmės? Kas jos yra iš tikrųjų? Kas jas „išrado“? Ką bendra turi su šiandieniu mūsų gyvenimu? Ar įmanoma jas įveikti ir kuo gali mums padėti vienuolių išmintis?

     

   Šviesa virš ešafoto

   Jacques Fesch

   Jacquesas Feschas gimė 1930 m. balandžio 6 d. turtingo bankininko šeimoje. Vaikystėje jam nieko netrūko, gal tik tėvo meilės. Vos sulaukęs pilnametystės vedė, susilaukė dukters, tačiau netrukus paliko šeimą, susirado prastos reputacijos draugų. 1954 metų vasario 25 dieną kartu su jais įvykdė banko skyriaus apiplėšimą Paryžiuje. Jo bendrininkai sugebėjo pabėgti, o jis per sumaištį pametė akinius. Kai policininkas su ginklu rankoje pastojo  Jacquesui Feschui kelią, apimtas panikos jis šovė. Pataikė tiesiai į širdį, nors buvo trumparegis. Persekiotas minios ir sulaikytas kito policininko,  buvo uždarytas į kalėjimą ir po trejų metų nuteistas mirties bausme. Kalėjime, ilgai kalbėdamasis su advokatu, kuris buvo tikintis žmogus, ir kapelionu, patyrė atsivertimą. Po jo visiškai atsidavė Dievo valiai, daug meldėsi – dažnai miego sąskaita, pasninkavo, metė rūkyti. Rašė dienoraštį ir susirašinėjo su daugeliu žmonių. Mirties bausmė buvo įvykdyta 1957 metų spalio 1 dieną. Prieš pat egzekuciją žmonos mamai rašė: „Pasistenk plačiai atmerkti akis ir šioje tariamoje bausmėje įžvelgti Dievo meilę. Neįsijausk į savo skausmą, remkis į Dievą ir gailėkis tik viena: nuodėmių prieš Dievą. Tai didžiausias gyvenimo tikslas. Mes visi mirtingi ir anksčiau ar vėliau paliksim šitą ašarų pakalnę, svarbiausia iškeliaut su taika. <…>  Kristus atėjo pasaulį išgelbėti, o ne pasmerkti.“

     

 Rožinio malda su popiežiumi Pranciškumi

   Popiežius Pranciškus yra be galo atsidavęs Švenčiausiajai Mergelei ir rožinio maldai. Pasak jo,  rožinis suartina mus su Švenčiausiąja Mergele per Prisikėlimo džiaugsmą: visi Dievo pažadai jai buvo išpildyti. Taip pat per viltį, jog ir mūsų maldos bus išgirstos, kai kreipsimės į Viešpatį savo reikalais.
   Popiežiaus Pranciškaus žodžių kreipiami mąstykime rožinio slėpinius ir kalbėkime jį vildamiesi, kad Švenčiausioji Mergelė dar giliau mus panardins į savo Sūnaus gyvenimą, mirtį ir prisikėlimą.
   Knygelėje taip pat rasite kiekvienam slėpiniui skirtus mąstymus ir maldavimus.

     

   Marija

   Nancy I. Sanders

   Marija, Izraelyje augusi mergaitė. Dievo buvo pasirinkta tapti Jėzaus motina. Skaitydami šią knygą pažinsite Mariją, sužinosite daug įdomių dalykų apie šios drąsios jaunos moters gyvenimą.
   Knygoje rasite spalvotų iliustracijų ir žemėlapių, įdomių faktų ir istorijų iš Šventojo Rašto, savokų paaiškinimus, tuo metu gyvenusių žmonių papročių ir buities aprašymus.
    Nancy I. Sanders – populiari vaikų rašytoja, parašiusi daugiau kaip 80 knygų.

 

     

   Kitoks Pranciškus

   Deborah Castellano Lubov


   Knygoje apie popiežių Pranciškų prabyla autoritetingos Romos kurijos asmenybės, taip pat įvairioms šalims atstovaujantys Katalikų Bažnyčios veikėjai, Jorgės Mario Bergoglio giminaičiai ir bičiuliai. 14 pokalbių nupiešia ryškų Šventojo Tėvo portretą, pateikia mažai žinomų faktų, netikėtų detalių, įvairių požiūrių. Svarstomi šiandienos žmogui iškylantys, jį jaudinantys klausimai. Be to, knygoje pateikiamas ir išskirtinis popiežiaus sesers Marijos Elenos Bergoglio interviu, kuriame ji šiltai pasakoja apie popiežiaus vaikystę ir jaunystę, santykius su artimaisiais.

     

   Kai Dievas tyli

   Luis M. Martinez

   Knygoje arkivyskupas Luisas M. Martínezas rašo, kad Dievas ir tylėdamas moko mus kaip Juo pasitikėti net ir tada, kai atrodo, kad yra nutolęs. Sužinosime kada Dievas yra arčiausiai mūsų ir kodėl Jis dažnai su mumis kalbasi tik tyliai. Autorius moko pasiekti tiesą ir rasti laimę bei nepalūžti užklupus nelaimėms, kurios yra neišvengiamos kiekvieno žmogaus gyvenime. Taip pat pataria, kaip per tikėjimą, viltį ir meilę pasiekti ramybės viršukalnę. Turėdami sieloje tikėjimą, viltį ir gailestingąją meilę, galime iškęsti bet kokius kentėjimus.
   „Daugiabriaunis deimantas, – tokiais žodžiais artimas bičiulis José Guadalupe Treviño apibūdino šį filosofą, teologą, švietėją, oratorių, rašytoją, poetą ir sielų ganytoją. – Tačiau vienas aspektas iki šiol liko nepastebėtas, nors jis yra pats svarbiausias. Arkivyskupas Martínezas – vidinio gyvenimo žmogus; jo dvasinį gyvenimą, jo betarpišką santykį su Dievu vienu žodžiu būtų galima įvardyti taip: tai mistika.“

     

   Simone Weil: neįmanomybės drąsa

   Christiane Rancé

   Simona Weil buvo tai, ką skelbė, – nuostabus gyvenimo, pasiekusio kraštutines ribas, įkūnijimas. Ji niekados neapsimetinėjo: aistros, pasibjaurėjimas, troškimai, beprotybės sukildavo ir nuslopdavo sūkuryje, kuriame triumfavo jos gyvenimo genijus. Simona Weil buvo į dangų žengianti siela – traukiama aukštybių, graužiama savo vidaus. Taigi šventoji? „Šventoji pasaulietė“, – patikslina Michelis Serres’as, norėdamas pabrėžti, kad tokia ji buvo visose srityse: dvasinėje, socialinėje ir politinėje. Šventoji besąlygišku įsipareigojimu, kurį rodė kiekvieną savo gyvenimo valandą, ieškoti tiesos ir stoti akis į akį su ja.
   Ir tai dar ne viskas: apgailėtina, varanti į neviltį, gniaužianti kvapą nelyginant oras pasaulio viršūnėse, Simona Weil leido sau nepaprastą malonumą būti nesuprantama savo amžininkams, kad būtų, be abejo, geriau suprasta XXI amžiuje.

     

   Apie dorybes

   Josef Pieper

   Šį tomą sudaro keturios savarankiškos knygos apie pagrindines dorybes; jos nedidelės apimties – trumpai ir koncentruotai išsako esminius ir gyvenime svarbius dalykus. Itin vertinga Josefo Pieperio stiliaus ypatybė ta, kad jis neklaidžioja aplinkkeliais, nenuklysta nuo temos, jo nedomina skambūs žodžiai, tai, kas neesminga. Jis eina prie tikrosios dalyko šerdies ir čia pasilieka. Aiškų jo stilių išugdė intensyvus skaitymas ir įtemptas mąstymas. Skaitytojui pateikiamas rezultatas, o ne ilgas ir varginantis ieškojimo procesas.
   Tam, kas ieško filosofinio mąstymo, įkvepiančio, o kartu protingo ir blaivaus, kas ieško mąstymo, padedančio gyventi kasdienį gyvenimą ir puoselėti gyvenimo meną, Josefas Pieperis bus patikimas dvasinis palydovas.

     

   Mėlynasis apsiaustas

   s. Rima Malickaitė

   Serganti teta Sofija Rapolui, Lukai ir šuniukui Grikiui patiki atlikti svarbią užduotį, tačiau aiškiai taip ir nepasako, ką jiems reikės nuveikti. Stengdamiesi išpildyti jos prašymą, vaikai papuola į požemio karalystę, kur gyvena akmenuigiai – akmeniniai padarai.
   Jie nelabai draugiški, apsimetinėja, meluoja, pataikauja. Vaikai ir juos lydintis šuniukas susidraugauja su vienu akmenuigiu. Ketveriukė patiria nuotykių, nugali visus pavojus, melą, blogį ir galiausiai atlieka jiems patikėta užduotį, kuri ne tik sutvirtina jų draugystę, bet ir juos pakeičia.
   Rima Malickaitė (g. 1976) – Nukryžiuotojo Kristaus seserų kongregacijos sesuo, humanitarinių mokslų daktarė. Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, vėliau dirbo redaktore. Nuo 2011 m. Mažosios akademijos – kursų apie krikščionybę suaugusiesiems – koordinatorė. „Mėlynas apsiaustas“ – pirmoji jos knyga.

     

  

   Kai meldžiatės, sakykite TĖVE MŪSŲ

   Popiežius Pranciškus

   „Tėve mūsų“ – malda, talpinanti visas kitas maldas, ją mokiniams padovanojo Jėzus, paprašytas išmokyti melstis. Knygoje „Kai meldžiatės sakykite: Tėve mūsų“ popiežius Pranciškus gilinasi į kiekvieną šios maldos frazę, kalbėdamasis su teologu, Padujos kalėjimo kapelionu Marco Pozza. Pokalbį paįvairina ir pagilina tarp skyrelių įterptos popiežiaus Pranciškaus homilijos, kuriose plėtojamos tokios svarbios temos kaip tėvystė, malonė, atleidimas, blogis. Knygos pabaigoje – jautrus Marco Pozzos pasakojimas, ką malda „Tėve mūsų“ byloja jo parapijiečiams – nuteistiesiems.

     

   Jei tu pažintum Dievo dovaną

   Jacques Philippe

   Jei tu pažintum Dievo dovaną“, – sako Jėzus samarietei Evangelijoje pagal Joną. Būtent šie žodžiai tapo Jacques’o Philippe’o apmąstymų pagrindu. Knygoje kalbama apie įvairius dvasinio gyvenimo aspektus, ji pagilina arba užbaigia ankstesnėse autoriaus knygose gvildentas temas: atsivėrimą Šventajai Dvasiai, maldą, vidinę laisvę ir širdies ramybę. Autorius ragina gyventi Evangelija ir, suvokiant savo ribotumą bei silpnumą, mokytis priimti gailestingosios Tėvo meilės dovaną, diena iš dienos leistis Jo perkeičiamiems, laisvai ir dosniai atsakyti į šią meilę ir dalytis ja su visais, kuriuos sutinkame savo kelyje.

     

   Kas yra dvasinis gyvenimas ir kaip jam nusiteikti

   Šventasis Teofanas Atsiskyrėlis

   Šv. Teofanas Atsiskyrėlis (Georgijus Govorovas, 1815–1894) – Ortodoksų Bažnyčios vyskupas, publicistas, pamokslininkas. Ši knyga – tėvo Teofano laiškai savo dvasios dukrai, jaunai merginai, kuri nenori tekėti, bet į vienuolyną eiti taip pat nėra nusiteikusi. Tai pati garsiausia tokio pobūdžio šv. Teofano Atsiskyrėlio knyga – laiškų apie dvasinį gyvenimą rinkinys, kuriame teoriniai klausimai persipina su praktiniais tėvo Teofano patarimais. Šventasis nuoširdžiai apmąsto adresatei kylančias problemas ir jas padeda išspręsti vadovaudamasis turtingu dvasiniu Bažnyčios palikimu ir savo patirtimi. Knyga „Kas yra dvasinis gyvenimas ir kaip jam nusiteikti“ – atviras ir tikslus žmogaus vidinio gyvenimo aprašymas. Joje atsiveria ilgas žmogaus kelias į Dievą ir visi tame kelyje tykantys pavojai.

     

   Kaip veikia širdies akinukai?

   Edmond Prochain, Vincent Lefebvre

   Nauji mažojo Albino ir jo angeliuko sargo Tirdelio nuotykiai bei išdaigos!

   Šiandien Albinas galvoja tik apie save. Visą dieną jis išdarinėja kvailystes ir meluoja. Į pagalbą vėl skuba angeliukas Tirdelis. Šį kartą jis užsibalnojęs naujuosius širdies akinukus. kaip veikia šie juokingi akiniai ir kokia iš jų nauda?
   Nenuspėjama ir švelnumo kupina pasakėlė.

     

   Liturginis maldynas

   Leidinys didesniu šriftu
   Malda man yra širdies polėkis, tiesus žvilgsnis į dangų, dėkingumo ir meilės šauksmas tiek išmėginimą, tiek džiaugsmą patiriant.  Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresė
   Liturginiame maldyne rasite visus pagrindinius katalikų liturginių laikų, sakramentų, švenčių, šv. Mišių, litanijų, rožinio bei giesmių tekstus.




   DOCAT. Ką daryti? Katalikų Bažnyčios socialinis mokymas

   sudarė Arnd Küppers, Peter Schallenberg

   DOCAT yra populiariai perteiktas socialinis ir visuomeninis Katalikų Bažnyčios mokymas, nuo Leono XIII plėtojamas pagrindiniuose dokumentuose. Tiek suaugusieji, tiek jaunimas turėtų  domėtis originaliais didžiųjų Bažnyčios dokumentų tekstais ir savo veiklą kreipti pagal tiesos, teisingumo ir meilės maksimas. Popiežius Pranciškus nuolat ragina krikščionis aktyviai siekti kito, teisingesnio pasaulio: „Jei krikščionis šiais laikais nėra revoliucionierius, nėra krikščionis.“

      Laiškai Markui apie Jėzų

   Henri Nouwen

   Šią knygą sudaro nuoširdūs ir įžvalgų turtingi Henrio Nouweno laiškai aštuoniolikamečiam sūnėnui Markui, kuris sunkiai – kaip ir kiekvienas mūsų – bando rasti tikrąjį kelią sumaišties ir abejingumo kupiname pasaulyje. Parašyti Nouwenui būdingu grakščiu stiliumi, laiškai atskleidžia autoriaus įsitikinimą, kad kiekvienas galime džiaugtis dvasine pilnatve, jei tik kasdien rasime laiko atverti savo širdį Jėzui. Gilūs, išmintingi ir įtaigūs Laiškai Markui apie Jėzų yra Nouweno – mokytojo, vadovo ir dvasinio patarėjo – meistriškumo viršūnė. Tai puikus dvasinio įkvėpimo šaltinis kiekvienam tikinčiajam, pasiryžusiam keisti savo gyvenimą.

     

   Paskutiniai pokalbiai su Peteriu Seewaldu

   Benediktas XVI

   Po ilgų apmąstymų popiežius Benediktas XVI nusprendė paskutinį kartą prabilti viešai. Tai padaryti jam padėjo Peteris Seewaldas – ankstesnių pokalbių su popiežiumi knygų autorius. Daugelio susitikimų, prisiminimų, ramių pašnekesių rezultatas – atvira, nuoširdi ir kartais netgi sensacinga knyga „Paskutiniai pokalbiai su Peteriu Seewaldu“.  Popiežius Benediktas XVI kalba apie savo atsistatydinimo priežastis, svarbiausias pontifikato akimirkas, konklavą ir savo įpėdinį – Pranciškų. Taip pat atvirai pasakoja apie sudėtingus ir prieštaringus įvykius – Vatikano slaptos informacijos nutekinimo skandalą „Vatileaks“, Romos kurijos reformą ir kt. Benediktas XVI anksčiau niekada taip asmeniškai nekalbėjo apie savo tikėjimą, šiuolaikinius krikščionybės iššūkius ir Bažnyčios ateitį. Vienas didžiausių mūsų laikų teologų ir mąstytojų prisimena savo šeimą ir kitus jam brangius žmones, svarbiausius biografijos faktus. Pirmą kartą Bažnyčios istorijoje popiežius aptaria savo pontifikatą ir atvirai atsako į klausimus, kurie daugelį metų rūpi visiems katalikams.

     

   Tamsioji naktis

   Šventasis Kryžiaus Jonas

   Beveik kiekvienas tikintysis kartais pasijunta pamirštas Dievo. Net Kristus ant kryžiaus yra sušukęs: „Mano Dieve, mano Dieve, kodėl mane apleidai?!“ XVI amžiuje karmelitų vienuolio šv. Kryžiaus Jono parašyta Tamsioji naktis laikoma vienu geriausių atsakymų į šį amžiną klausimą. Šv. Kryžiaus Jono dvasinio gyvenimo vizijoje būtina priimti ir patirti atsiskyrimo nuo Dievo skausmą, nes tik per jį bus pasiektas svarbiausias žmogaus tikslas – bendrystė su Dievu. To trokštanti siela turi būti atitinkamai parengta, apvalyta nuo nereikalingų ir neesminių dalykų, kad būtų pripildyta dieviškumo. Taip net skausmingiausi išgyvenimai įgauna prasmę ir pavirsta teigiama žmogaus augimo dalimi.
   Pirmą kartą iš ispanų į lietuvių kalbą išversta knyga papildyta įvadu ir paaiškinimais, kurie padės skaitytojams geriau suprasti šio mistikos kūrinio gelmę.

     

   Dievo laukimas

   Simone Weil

   Simone Weil (Simona Vėj, 1909–1943) – viena ryškiausių XX amžiaus asmenybių, pagarsėjusi ne tik filosofiniais, teologiniais, socialiniais veikalais, bet ir savo gyvenimo istorija. Antroji lietuvių kalba išleista Simone Weil knyga „Dievo laukimas“ stebina brandžiu jaunos moters intelektu ir neįtikėtinu sąžiningumu, jaudina skausmingu tyrumo ir Dievo ilgesiu. Į rinkinį įtraukti šeši laiškai dvasios tėvui laikomi vienais gražiausių Simone Weil tekstų, kuriuose ji itin atvirai išlieja savo asmeninius išgyvenimus ir dvasines abejones.

     

   Užmirštos dykumų motinos

   Laura Swan

   Dykumos atsiskyrėliai – unikalus ankstyvosios krikščionybės reiškinys. Askezės, maldos ir tylos pripildytas atsiskyrėlių gyvenimas davė postūmį kitoms vienuolystės formoms. Tarp pasitraukusiųjų į dykumą ar tų, kurie rinkdavosi atsiskyrėlio gyvenimą mieste, būta ir moterų.
   Dykumos motinų gyvenimai atskleidžia šias moteris buvus visiškai nepriklausomas, turėjusias vidinės jėgos ir ryžto pasipriešinti kultūros suformuotiems lūkesčiams ir gyventi taip, kaip pačios pasirinko. Jos evangelizavo, katekizavo ir kūrė tikėjimo bendruomenes.
   Autorė surinko po įvairius šaltinius išblaškytas dykumų motinų gyvenimo nuotrupas ir jų pamokymus. Šių moterų istorijos atsiskleidžia gyvenimo dykumoje kontekstą ir padeda geriau pažinti ankstyvosios krikščionybės raidą, o lakoniški pamokymai veda iš triukšmo ir sumaišties į vidinės ramybės ir gilios bendrystės su Dievu pasaulį.

     

   Nepažįstamosios malda

   Davis Bunn

   Istorija apie jauną amerikietę, kuriai kelionė į Jeruzalę padeda suvokti, kad negalima gyventi praeitimi. Jaudinanti istorija apie meilę, netektį, gebėjimą atsitiesti ir džiaugsmą dovanoti save kitiems.

     

   Metų dovana

   Joan Chittister

   Gyvenimo ruduo yra ypatingas laikotarpis – galbūt pats ypatingiausias. Norint gražiai nugyventi šiuos metus, reikia giliai ir atidžiai pažvelgti į kiekvieną savo baimę ir viltį. Atėjo laikas atsikratyti fantazijų apie amžiną jaunystę ir baimės pasenti, reikia atrasti brandžių metų grožį. Atėjo laikas suprasti, kad šiems metams – aktyviems, kupiniems patirties ir smalsumo, socialiai svarbiems ir dvasiškai reikšmingiems – lemta būti gerais metais. Gražios senatvės paslaptis – tai suvokimas, kad gyvenimo ruduo turi savo tikslą. Senatvė yra prasminga, nesvarbu, kaip gyvename, ką esame sukaupę. Kiekvienas gyvenimo etapas turi savo tikslą, ir paskutinio etapo tikslas nė kiek nenusileidžia ankstesniems. „Gerai nugyvento gyvenimo vakaras, – rašė prancūzų moralistas Joubert’as, – įžiebia žibintus.“ Brandūs metai nušviečia ne tik mus, bet ir mūsų artimuosius. Turime dėl to pasistengti. Tiesą sakant, vėlyvieji gyvenimo metai yra vieni geriausių ir reikšmingiausių. Tik svarbu suprasti, kodėl.

Knygos pristatymas Marijos radijo laidoje "Knygų lentynoje".

     

   Angelų klubas

   Edmond Prochain, Vincent Lefebvre

   Smagūs mažojo Albino ir jo angeliuko sargo Tirdelio nuotykiai bei išdaigos! Albinas nori ką nors padovanoti naujųjų kaimynų berniukui Haniui. Bet kaip išrinkti, kas tiktų geriausiai? Į pagalbą atskrenda Tirdelis ir angelų klubas. Drauge jie bandys surasti pačią nuoširdžiausią dovaną. Nuotaikinga ir švelnumo kupina pasakėlė.

     

   365 trumpi pasakojimai sielai 2

   Bruno Ferrero

   Tai trumpų išminties ir švelnumo kupinų istorijų rinktinė. Knygoje esantys pasakojimai atveria gyvenimo grožio ir prasmės akimirkas. Skaitytojas kviečiamas stabtelėti, pajausti, pastebėti. Knygos pasakojimai suprantami dideliems ir mažiems, jie leidžia netikėtu rakursu išvysti save, savo ir aplinkinių žmonių gyvenimus.

       

Šventasis Jonas Kronštatietis

Mano gyvenimas Kristuje

   Šv. Jonas Kronštatietis (1829–1908) – vienas garsiausių Rusijos Ortodoksų Bažnyčios dvasininkų, kurio rašytinis palikimas iki šiol kelia didelį skaitytojų susidomėjimą. Pagal dienoraščio įrašus sudaryta knyga „Mano gyvenimas Kristuje“ – tai gilios dvasinės ir teologinės patirties atspindys, gyvas liudijimas sielos, kuri kalba su Dievu ir iš Jo malonės gauna palaimingą nušvitimą, puikus dvasinio gyvenimo vadovas kiekvienam krikščioniui.

     

   YOUCAT. Sutvirtinimas

   Bernhard Meuser, Nils Bear

   Ši knyga – tai tavo asmeninis vadovas, nuvesiantis iki pat didžiojo įvykio – Sutvirtinimo. Joje surasi daug patarimų, kaip gyventi nuostabų gyvenimą kartu su Dievu ir neišklysti iš Jėzaus mums nurodyto kelio. Rengiantis Sutvirtinimo sakramentui tau prireiks dar dviejų knygų – Šventojo Rašto ir „YOUCAT Jaunimo katekizmo“.

     

   Gyvenimas. Širdies trapumas

   Valerio Albisetti

   Šioje knygoje V. Albisetti toliau plėtoja ankstesnėse knygose pradėtą psichodvasingumo temą, nagrinėja visuomenės ir individo prieštaros, vidinio ugdymosi, asmeninio pasirinkimo klausimus.
   „Rašau visiems, bet pirmiausia tiems, kurie nepainioja dvasinių ieškojimų su atliekamais vaidmenimis, nesidžiaugia savo statusu ir nemano, jog viską žino.Rašau tiems, kurie visada yra pasirengę mokytis ir atsiversti.
   Visur įžvelgiu prasmę. Jei pasaulis, kuriame gyvename, nepaisant visko, yra nuostabus, tuomet nėra jokių aklagatvių, nenaudingų gyvenimų, klaidingų susitikimų ar prarasto laiko.Šis pasaulis paslaptingas. Apie jį reikia pasakoti. Jį reikia patirti. Neišgyvenu Dievo kaip kažko atskiro nuo žmonių. Noriu išmokyti suprasti, jog Dievas visų pirma kalba per nesėkmes, nelaimes, prievartą, džiaugsmą, susitikimus, seksualumą, tamsiąsias asmenybės puses… Tai kelionė iš apačios aukštyn. Gyvenimo kelionė.“ (V. Albisetti)

     

   Liturginis maldynas

   Malda man yra širdies polėkis, tiesus žvilgsnis į dangų, dėkingumo ir meilės šauksmas tiek išmėginimą, tiek džiaugsmą patiriant.  Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresė.
   „Liturginiame maldyne“ rasite visus pagrindinius katalikų liturginių laikų, sakramentų, švenčių, šv. Mišių, litanijų, rožinio bei giesmių tekstus. Aštuntas pataisytas leidimas atnaujintas pagal naujausius „Katalikų Bažnyčios katekizmo“ ir „Valandų liturgijos“ leidimus lietuvių kalba. Leidinys iliustruotas puošniomis XIX a. graviūromis.

         Trijų draugų legenda

   Tai išskirtinis pasakojimas apie šv. Pranciškaus Asyžiečio gyvenimą. Čia surinkti jo brolių, draugų, amžininkų atsiminimai skaitytoją nukelia į autentišką viduramžių aplinką, vedžioja po Asyžių ir jo apylinkes, kviesdami leistis į prasmingą dvasinę kelionę kartu su šv. Pranciškumi, išgirstančiu Dievo kvietimą, toliau ieškančiu savo pašaukimo ir jį atrandančiu.

     

   Kas yra santuoka?

   Sherif Girgis, Ryan T. Anderson, Robert P. George

   Knygoje aptariama santuokos institucija: esminės santuokos normos, moralinė ir socialinė jos vertė. Kalbama ne apie tai, kam leisti tuoktis, o apie tai, kas yra santuoka. Čia glūdi visa kovos tarp dviejų požiūrių į santuokos prasmę esmė. Nėra pagrindo tikėti, bet yra apsčiai priežasčių abejoti, kad pakoreguotas civilinės santuokos apibrėžimas privers žmones gyventi pagal santuokos normas. Jis veikiau trukdytų žmonėms suvokti idėjinį tų normų pagrindą. Nuo žalingų socialinių pokyčių bangos skirtų tik silpna sentimentų siena.

 

     

   Tirdelis, pradinukas angelas sargas. Smagūs mažojo Albino ir jo angeliuko sargo Tirdelio nuotykiai bei išdaigos!

   Edmond Prochain, Vincent Lefebvre

   Pakeliui į angelų sargų mokyklėlę Tirdelis susižeidžia sparną ir nukrenta žemyn iš padebesių. Jis atsipeikėja medžio tankmėje, tiesiai prieš Albino langus. Juk Albinas yra Tirdelio globotinis, o šis – berniuko angelas sargas!
   Nepaprastas susitikimas! Nuotaikinga ir švelnumo kupina pasakėlė.
   Tai pirmoji Edmondo Prochaino ir Vincento Lefebvre knygelė iš serijos „Nukritęs iš dangaus“.

      Sunkis ir malonė

Simone Weil


   Simone Weil – viena garsiausių XX a. mąstytojų, prancūzų filosofė, mistikė. Knyga Sunkis ir malonė, parengta Gustave’o Thibono pagal jos dienoraščius ir užrašus, atskleidžia originalų Simone Weil vidinį pasaulį.
 

       Vienuolių gyvenimo mokykla

Autorius: Peter Seewald


   Apmąstymai apie mūsų šiokiadienius.
  Tai asmeninė tyrimo ekspedicija. Peteris Seewaldas, keliaudamas po vienuolynus, aiškinasi vienuolių, kurie iš esmės inspiravo ir suformavo mūsų civilizaciją, paslaptį ir išmintį.

     

Jonos ženklas

Thomas Merton

   Jonos ženklas yra Thomo Mertono dienoraštis, rašytas Getsemanės vienuolyne 1946–1952 metais. Knygoje epizodiškai iškyla vienuolyno kasdienybė, kurioje, pasak autoriaus, nors ir negausu išorinių įvykių (įžadų davimas, Šventimai, eilė būti savaitiniu kunigu, darbas vienuolyne, pasninkas, šventės, liturginiai metai, skaitomos knygos, kintantis bendruomenės veidas, bėgantis laikas), tačiau jie suteikia svarbių impulsų vienuolio vidinio gyvenimo pokyčiams. Dienoraščio įrašai atskleidžia dvasinį autoriaus tobulėjimą, augantį tikrumą dėl savo pašaukimo ir didžiules pastangas ieškant vienumo su Dievu. Juose gausu kontempliacijos subrandintų pamąstymų, gilių kasdienybės ir tikėjimo patirčių įžvalgų.

      Gyventi malda

   Anthony Bloom (Antonijus Surožietis)

   Garsaus stačiatikių arkivyskupo knyga padeda skaitytojui ieškoti maldos ir kasdienio gyvenimo vienybės, kviečia iš naujo permąstyti gerai žinomų maldų žodžius, moko nuoširdžiai melstis ir atsako į klausimą, kodėl kai kurios maldos, mūsų nuomone, nesulaukia Dievo atsako.

      Visada tave mylėsiu

Javier Vidal-Quadras


   Autorius šiltai ir jautriai kalba apie meilę ir tikrąją jos vertę. Jis aptaria įvairius meilės etapus, dalija savo patirtimi pagrįstus patarimus, kaip nuoširdžiai ir brandžiai mylėti, kaip nepavargti gyvenant šeimoje ir neleisti kasdienybei sunaikinti meilės tam, kuriam Dievo akivaizdoje pažadėjai mylėti visą gyvenimą.

     

   365 trumpi pasakojimai sielai

   Bruno Ferrero

   Šioje knygoje yra 365 trumpi pasakojimai – lygiai tiek, kiek metuose dienų. Jie – lyg mažytės išminties piliulės, todėl perskaityti reikėtų ne vienu prisėdimu. Per dieną pakanka „išgerti“ vieną piliulę. Leiskite, kad ji „ištirptų“ jūsų mintyse. Kažkurios istorijos skaitytojui gali būti pažįstamos iš populiarios autoriaus knygų serijos „Trumpi pasakojimai sielai“, tačiau papildytos naujomis bei sugrupuotos pagal temas jos sutviska visomis vaivorykštės spalvomis. Kiekvienas pasakojimas – tarsi skrynelė: atverkite ją, suraskite joje tą kartais labai pavydžiai saugomą sėklą ir leiskite jai sudygti jūsų sielos dirvoje. Perskaitęs pasakojimą nė vienas neliks toks, koks buvo prieš tai. Bruno Ferrero dirba religinės pedagogikos srityje. Jis yra įvairių auklėjamųjų knygų bei pasisekimo sulaukusios pasakojimų rinkinių serijos autorius.

        Ar vadinsiu tave savo meile?

   Tonino Cantelmi, Michela Pensavalli

   Kam šiandien reikalinga dar viena knyga apie meilę? Juk jau parašytos gražiausios eilės, suformuluotos įdomiausios teorijos, papasakotos didingiausios istorijos? Visų pirma ši knyga ne apie meilę, o apie meilės būdus. Tiksliau, apie meilės tipus. Nenorime žaisti emocijomis, siekiame suteikti informacijos apie tai, kas su mumis vyksta, kai sutinkame meilę. Kodėl esame linkę pasirinkti tam tikro tipo mylimuosius? Kodėl artimojo elgesys kartais mums nepriimtinas, beveik skausmingas? Kodėl kiekvienąkart pasiekę tam tikrą santykių tašką elgiamės absurdiškai?
   Kieno paslaptis reikia atskleisti, norint gyventi lanksčiau ir geriau suvokti meilės dinamiką? Atsakymas atrodo akivaizdus − tų, su kuriais esame susiję. Ir tai didžiausia klaida, kurią anksčiau ar vėliau visi padarome. Norėdami pažvelgti meilei į veidą, stebėti ją, turime geriau pažinti save.
   Knygos autoriai, italų psichoterapeutai, pasitelkę teorinę psichologijos medžiagą, gyvenimiškas istorijas, citatas iš literatūros ir kino, analizuoja, kas lemia mūsų santykių pasirinkimą, elgesį panašiose psichologinėse situacijose, sprendimų priėmimo būdus. Skaitytojui pateikiamos žinios, reikalingos siekiant suprasti savo emocinę raidą nuo vaikystės ir ieškant tarpusavio supratimo su mylimu žmogumi.


     

   Dienoraštis

   Šv. ses. M. Faustina Kovalska

   Dievo gailestingumas mano sieloje
   Vienos žymiausių praeito amžiaus lenkų kilmės katalikų mistikės šv. Faustinos Kovalskos dienoraštis – autentiškas krikščioniškosios kultūros dokumentas, savo originalumu, gyvumu ir tikėjimo aistra pranokstantis dogmatinio religingumo ribas. Dienoraštyje, kurio nemaža dalis parašyta Vilniuje, mistinio bendravimo su Dievu patirtys, praskleidžiančios dangaus uždangas ir perduodančios pasauliui autorės gyvai išgyventą Dievo gailestingumo žinią.





   Vidinės pilies buveinės

   Šventoji Jėzaus Teresė Avilietė

   Talentingos XVI a. ispanų mistikės šv. Jėzaus Teresės knyga „Vidinės pilies buveinės“ – dvasinės literatūros šedevras, sukurtas pagal jos mistinių vizijų patirtį. Autorė aprašo, kaip žmogaus siela, klajodama iš vienos buveinės į kitą, per maldą ir meditaciją išgyvena kančią, atsiskyrimą, išmoksta nuolankumo, pažįsta save, pasiekia tobulą ramybę ir pagaliau patiria bendrystę su Dievu.
   „Minimos tik septynios buveinės, tačiau kiekvienoje tokių yra daugybė: apačioj ir viršuj, ir šonuose, su gražiais sodais, fontanais, labirintais ir tokį pasigėrėjimą keliančiais dalykais, kad jus apims troškimas ištirpti šlovinant didį Dievą, kuris tą pilį sukūrė pagal Savo paveikslą ir panašumą. Jeigu rasite ką gero tame, kad man buvo liepta jums apie tai papasakoti, būkite tikros, kad norėdamas jus pradžiuginti tą paliepė Jo Didenybė, o jei rasite ką blogo, tai bus mano pasakyta.“

        Dievo ašaros. Kaip ištverti sunkų sielvartą ir sukrėtimą.

   Benedict J. Groeschel C.F.R.

   Liūdesys aplanko kiekvieną žmogų, tačiau baisios nelaimės ištinka tik kai kuriuos iš mūsų. Jas ištverti galime tikėdami dieviškąja Apvaizda, Viešpaties meile ir gailestingumu, matydami Kristaus kančios ir mirties prasmę.
   Krikščionybė vienintelė iš visų religijų kalba apie Dievą, kuris dėl mūsų iškentėjo neapsakomą siaubą – mirtį ant kryžiaus. Sielvarto prislėgtas krikščionis privalo suklupti kryžiaus papėdėje, kad rastų atsakymus, kurių neįstengia pateikti joks kitas tikėjimas. Visos religijos mėgina spręsti potrauminio streso problemą, visos susiduria su kančios ir blogio paslaptimi, tačiau tik krikščionybė suteikia mums galimybę savo nelaimės naštą perkelti ant mūsų Išganytojo ir Atpirkėjo pečių.
   Ši knyga skirta visiems, kurie ištvėrė didelės širdgėlos ar tragiško įvykio sukeltą kančią, taip pat žmonėms, kurie artimai susiję su kenčiančiais asmenimis ir kartu su jais išgyvena jų sielvartą. Tėvas Benediktas padeda skaitytojui ištverti tokių sukrėtimų padarinius, atskleisdamas Kristaus kančios ir mirties prasmę, duoda nuoširdžių patarimų, pateikia maldų, padedančių išgyventi sunkų laikotarpį.

     

    Popiežius Pranciškus. Pokalbiai su Jorge Bergoglio.

   Sergio Rubin, Francesca Ambrogetti

   Knygoje pateikiami unikalūs ir tikslūs popiežiaus liudijimai apie įvairius jo gyvenimo vingius. Popiežius pasakoja apie savo tėvų atvykimą į Buenos Aires 1929 metais, savo gimimo aplinkybes, vaikystę ir pirmuosius religinio pašaukimo pasireiškimus, kuriuos patyrė po sunkaus plaučių uždegimo. Prisimena studijas kunigų seminarijoje, kalba apie savo, kaip psichologo ir literatūrologo, patirtį. Nuoširdžiai dalijasi su skaitytojais šviesiomis savo mintimis ir nevengia nė vienos nemalonios temos: drąsiai kalba apie maldos patirtis, celibatą, ganytojišką Bažnyčios veiklą ir ją supurčiusius seksualinius skandalus.

 

     

Kopimas į tiesą

Thomas Merton

   Šioje knygoje Tomas Mertonas apibūdina krikščioniškojo misticizmo esmę, daugiausia remdamasis XVII a. ispanų karmelitu šv. Kryžiaus Jonu, ir siūlo kontempliatyvų patyrimą kaip atsakymą į mūsų laikų nereligingumą. „Kai tikėjimas išsiskleidžia į gilų dvasinį supratimą, − rašo tėvas Mertonas, − ir žengia už sąvokų sferos tolyn − į tamsą, kurią apšviesti gali tik meilės ugnis, tada žmogus iš tikrųjų pradeda pažinti Dievą, ir tik šitaip Jį pažinusi jo siela gali būti patenkinta.“

 

     

   YOUCAT. Jaunimo katekizmas

   Kai po Vatikano II Susirinkimo (1962–1965) pasikeitė kultūrinė situacija, daugelis žmonių nebežinojo, ką gi krikščionys iš tikrųjų tiki, ko Bažnyčia moko, ar apskritai gali ko pamokyti, ir kaip visa tai įsiterpia į visiškai pasikeitusią kultūrą. Gal krikščionybė atgyveno? Argi protingas žmogus gali šiandien tikėti? Tokių klausimų kėlė net ir geri krikščionys.
   Kad būtų atsakyta į šiuos ir daugelį kitų iškilusių klausimų pal. popiežius Jonas Paulius II pakvietė vyskupus iš viso pasaulio aktualiai ir naujoviškai parašyti Katalikų Bažnyčios Katekizmą. Ir šis planas pavyko.
   Nuo tada, kai įvairiose šalyse Pasaulio jaunimo dienose pradėjo susitikinėti jaunimas, kilo mintis Katekizmą „išversti“ į jaunimo kalbą. Taip gimė Youcat.
   Knygoje jaunimui suprantama kalba išdėstyta katalikų tikėjimo visuma, remiantis Katalikų Bažnyčios Katekizmu, tačiau nesistengiant išsamiai perteikti jo teksto. Knyga parengta klausimų ir atsakymų forma. Jaunimo Katekizmo teksto paraštėse gausu įvairių papildymų: paveikslėlių, apibrėžimų, šventųjų ir tikėjimo mokytojų, taip pat netikinčių rašytojų minčių. Pabaigoje esanti rodyklė padės lengvai rasti atsakymą į konkretų klausimą.





    Jonas Paulius II

   Atmintis ir tapatybė

   Popiežius Jonas Paulius II pastaraisiais dešimtmečiais iš pradžių kaip kunigas, vėliau – vyskupas ir galiausiai – popiežius – buvo pagrindinis daugelio istorinių Europos ir viso pasaulio įvykių veikėjas.
   Šioje knygoje pristatoma kai kurios popiežiaus patirtys ir apmąstymai, subrandinti slegiant įvairioms blogio formoms, tačiau niekuomet iš akių neišleidžiant gėrio perspektyvos ir tikint jo pergale.
   Šventasis Tėvas, šiuose „pokalbiuose tūkstantmečių sandūroje“ apmąstydamas įvairius šiandieninės tikrovės aspektus, į dabartinius įvykius žvelgia praeities įvykių šviesoje ir bando, atmindamas istoriją, atrasti jų šaknis, kad amžininkai ir ištisos tautos galėtų gyviau suvokti savo „tapatybę“.

         
         LEIDYKLA BERNARDINAI.LT:
         
         

     

Laisvų žmonių bendruomenė?

Andrius Navickas.

   Tai jau trečioji filosofijos daktaro Andriaus Navicko knyga. Šįsyk kiek kitokia, tačiau ir vėl „plaukianti prieš srovę“.
   Ar mes dar turime pagrindą mūsų visuomenę vadinti laisva? Ar patys esame ir norime būti laisvi piliečiai, kurie prisiima atsakomybę už bendrąjį gėrį? Knygoje šie klausimai svarstomi analizuojant „žmogaus teisių“, „demokratijos“, „tolerancijos“, „asmens orumo“, „sąžinės“ ir „teisingo karo“ sąvokas. Taip pat keliamas klausimas – ką šiandien reiškia kova už laisvę?


   

Vasara su katšuniu

Gendrutis Morkūnas.

   „Tad kokia ta tikroji tiesa apie Katšunį?
   Ji tokia. Katšunis panašus ir į šunį, ir į katę. Jo akys keičia spalvą, o kailiuku gali bėgioti įvairiaspalvės bangos. Moka būti nepastebimas, tačiau kartais, būdamas su juo, nematai ir negirdi nieko daugiau, tik jį. Šiek tiek kalba, bet dar daugiau pasako kažkokiu kitu būdu, be žodžių. Mėgsta šiltą pieną, ir tas pienas kiekvieną kartą kvepia vis kitaip.
   Vos nepamiršau. Tie, kurie pamanys, kad Katšunis panašus į švelnų kačiuką ar mėlynakį šuniuką, labai apsiriks. Kai Katšunis kuo nors nepatenkintas, jo akys mėto violetinius žaibus, o kailis pasidaro panašus į kaktusą, kuris tarsi policijos mašinos švyturėlis žaižaruoja mėlyna ir raudona spalva. Tada Katšunio gali išsigąsti net televizijos bokštas.
   Tai beveik ir viskas, ką žinau apie Katšunį. Tiesa, dar atrodo, kad jis ateina tada, kai kam nors labai labai labai labai labai bloga.“ Gendrutis Morkūnas

Daugiau apie šią knygą skaitykite čia

 

     

Šventasis Pranciškus iš Asyžiaus

Gilbert Keith Chesterton

   Vieno iškiliausių XX amžiaus katalikų mastytojų G. K. Chestertono knyga apie šv. Pranciškų - daugiau nei vien įprasta biografija. Nepakartojamas autoriaus rašymo būdas, žaižaruojantys netikėti palyginimai ir metaforos, žaismingas pasakojimo stilius yra bene geriausias įvadas į Šventojo pasaulį šių laikų žmogui, kuris dažnai pats nebežino, kuo tiki ir apskritai ar dar kuo nors tiki.






         LEIDYKLA"TAPATI"
 
       
 

     

   John Eldredge

   Jis visada daro nauja

   Pasaulis išgyvena didžiulę vilties krizę. Norint numalšinti šio pasaulio traumą ir agoniją, reikėtų pasiutusiai pribloškiančios vilties. Net ir dauguma krikščionių nelaukia ateities, nes jiems Dangus yra miglota, religinga ir nuobodi vieta.
   Knygų „Žavingoji“ ir „Laukinis širdyje“ autorius Johnas Eldredge’as kviečia atidžiau pažvelgti į stulbinamą Dievo pažadą atkurti Dangų ir Žemę ir įsivaizduoti, kokia bus Žemė ir kuo užsiimsime, kai viskas bus atkurta. Ir daro jis tai iš ties labai vaizdingai.
   Knygoje „Jis viską daro nauja“ Johnas Eldredge’as siekia parodyti, kad mūsų amžinieji namai ir gyvenimas bus nepalyginamai nuostabesni, turtingesni ir smagesni nei įsivaizduojame. Dangus nė iš tolo neprimins begalinių pamaldų ar nuobodžios ramybės. Tai bus visų dalykų atnaujinimas, Rojus be skausmo ir praradimų, nuolatinė Dievo artuma.

     

   Ann Voskamp

   VISAS TŪKSTANTIS DOVANŲ

   Milijonus moterų visame pasaulyje ji įkvėpė ir padrąsino stabtelėti kasdieniniame bėgime ir pamatyti sau asmeniškai skirtas Dievo dovanas. „Mylimojo šypsena ryte, vaikų juokas čiuožykloje, senolio akys pavakarę: tai skirta tau. Žemė po tavo kojomis, lietus virš tavo pakelto veido, aplink tave besisukančios žvaigždės varinėje šlovėje: viskas tau, tau, tau“. Dėkokite už jas ir net nepajusite, kaip šis naujas įprotis pradės keisti jūsų žvilgsnį ir širdį.
   Kaip ir dauguma skaitytojų, Ann Voskamp grumiasi su kasdienybės iššūkiais, praeities traumomis ir baimėmis. Čia nepadės vienkartinės patirtys, kad ir kokios egzotiškos jo būtų. „Kaip rasti džiaugsmą, kai esu genama terminų, slegiama skolų, varginama kasdieninių pareigų ir įtampų tarpusavio santykiuose? Kaip turėtų atrodyti dėkingumo pilnas gyvenimas, jei mano dienos yra sunkios, ilgos ir kartais tamsios? Ką Dievas dovanoja man čia ir dabar?“ – klausė savęs Ann Voskamp.
   „Visas tūkstantis dovanų“ yra praktiška, tačiau be galo poetiška knyga apie tai, kaip gyventi džiaugsmo pilną gyvenimą. Ji kviečia pabusti ir pamatyti kasdieninę Dievo malonę.





   Henry Cloud ir John Townsend

   RIBOS SANTUOKOJE

   Du gyvenimai tampa vienu: tai yra santuokos idealas. Bet galbūt jau pastebėjote, kad lengviau yra pasakyti, nei padaryti. Štai kodėl ribos – būdai, kuriais apsaugome savo ir partnerio individualumą, laisvę ir vientisumo pojūtį, yra tokios svarbios. Ir todėl principai, aprašyti knygoje „Ribos santuokoje“, yra esminiai, jei norite, kad jūsų santuoka klestėtų.
   Knyga „Ribos santuokoje“ padės suprasti, iš kur kyla konfiktai, nuoskaudos ar net išdavystės jūsų santuokoje ir iš jų išaugti, kad pradėtumėte rūpintis, gerbti ir stiprinti vienas kitą ir pasiektumėte artumą, kurio abu ilgitės.

     

John ir Stasi Eldredge

Žavingoji. Atskleidžiant moters sielos paslaptį.

   Kiekviena moteris kažkada buvo maža mergaitė. O kiekviena maža mergaitė savo širdutėj slepia nuostabiausias svajones. Ji ilgisi tų dienų, kai bus romantiškai mylima, kai didžiajame nuotykyje jai teks suvaidinti nepakeičiamą vaidmenį. Ji trokšta būti pasakos Gražuole. Tai daugiau nei vaikiškos svajonės. Jose paslėptos moteriškos širdies paslaptys.
   Ir vis dėl to – kiek pažįstate moterų, kurios gyvena tokį gyvenimą? Metams bėgant moters širdis nustumiama į šalį, sužeidžiama, palaidojama. Ji neranda nuotykių, nebent tik meilės romanuose ar televizijoje, tad labai abejoja, ar jai kada nors teks būti šios pasakos Gražuole.
   Dauguma moterų mano turinčios pasitenkinti produktyviu, pareigų pilnu gyvenimu. Jos iš visų jėgų stengiasi tapti moterimi, kuria „turėtų“ būti, tačiau taip dažnai jaučia, kad joms nepavyko. Gaila, bet labai dažnai krikščionės moterys patiria dar didesnį spaudimą: „Padarykite šiuos dešimt dalykų ir tapsite dievota moterimi“. Deja, tokie „patarimai“ tik žaloja moters sielą.
   „Žavingosios“ autoriai rašo: „Visoje kūrinijoje nėra nieko svarbesnio už jūsų širdį. Tai, ko jūs troškote būdama maža mergaitė ir ilgesys, kurį vis dar jaučiate būdama moteris, kalba apie gyvenimą, kuriam jus pašaukė Dievas. Jis nori ateiti pas jus kaip jūsų pasakos herojus, išgelbėti jūsų širdį ir padaryti jus pilnai gyvą ir moterišką. Moterimi, kuri iš tiesų žavinga“.